berqNET Güvenlik Duvarı (Firewall) Nedir ?

Yeni nesil bir bütünleşik firewall ürünüdür. berqNET, tamamı yerli ve uzman AR-GE kadrosu tarafından her ölçekteki işletmenin siber güvenlik ihtiyaçlarına yönelik çözüm üretme amacıyla 2013 yılında AR-GE çalışmalarına başlamış ve 2015 yılında ilk ürün ailesini piyasaya sürmüştür. Birinci kuruluş amacı işletmelerin veri ve sistem güvenliğinin, yüksek performans ve en doğru çözümlerle korunması olan berqNET, bir Logo Siber Güvenlik ve Ağ Teknolojileri A.Ş markası olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Bu amaca yönelik bütünleşik bir ürün olarak tasarlanıp kullanıma sunulan berqNET serisi, işletmelerin veri güvenliğini, yasallık, verimlilik esasları ve yerli işletmelerin özel kullanım ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir.

Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) tarafından KOBİ Dalında Yenilikçi Ürün Ödülünün sahibi olan berqNET; BTVizyon tarafından da yılın en iyi yerli güvenlik yazılımı unvanıyla ödüllendirilerek bu alandaki iddiasını kanıtlamıştır.

berqNET, bağımsız güvenlik analizi firması Corvues Bilişim tarafından internet üzerinden tarama, whitebox, graybox, blackbox derin tarama yöntemleri ile test edilmiş ve tüm güvenlik analizlerinden başarıyla geçerek güvenlik alanında doğru bir tercih olduğunu tescillemiştir.

berqNET ne yapar?

Tüm Türkiye’de 500’den fazla bayisiyle 5.000’den fazla işletme tarafından tercih edilen ve Türkiye’nin lider yeni nesil firewall’u olma vizyonuyla çalışmalarına devam eden berqNET’in sunduğu benzersiz özellikler arasında;

Bütünleşik Güvenlik Hizmeti
Basit, Anlaşılır ve Türkçe Kullanıcı Arayüzü
Mobil Uygulama Aracılığıyla İstenilen Her Yerden Rapor Görüntüleme ve Cihaza Uzaktan Erişim İmkanı
Hotspot Özelliği
İleri Düzey Web ve Uygulama Filtreleme Özellikleri
5651 ve 6698 no’lu yasalara uygun tümleşik LOG tutma çözümü
VPN Hizmetleri (IPSec, SSL)
IPS (Saldırı Engelleme Sistemi)
İleri seviye raporlama özellikleri
Yerleşik Antivirüs Koruması
WAN Balancing (İnternet Yük Dengeleme Sistemi)
Farklı markalar ve ürünlerle hızlı entegrasyon olabilme kabiliyeti
%100 Yerli AR-GE
Müşteriye özel teknik destek hizmeti: İster telefonla ister online

yer almakta ve tüm bu hizmetler tek bir kutu içinde, ekstra ve sürpriz ücretler talep edilmeden berqNET kullanıcılarına sunulmaktadır.

berqNET’i kimler kullanabilir?

Tüm işletmelerin siber güvenlik ihtiyaçlarını çözmek için tasarlanan berqNET’i; Restoran ve kafelerden öğrenci yurtlarına, otellerden belediye kurumlarına, üretim tesislerinden enerji santrallerine, devlet kurumlarından özel işletmelere, küçük bir avukatlık bürosundan orta boyutlu bir müşavirlik firmasına kadar büyüyen, büyümek isteyen ve iş süreçleri içinde internet bulunan herkes kullanabilir.